Søndre Follo Renseanlegg har åpen dag 19. august

Åpent for besøkende tirsdag 19. august fra kl. 17 til 19.

Det blir en mulighet for å komme inn på renseanlegget, se kontrollrommet og få en forklaring på hvordan avløpsvannet renses, hvordan slammet behandles, og hvordan biogass lages og utnyttes.

Ansatte og styret vil være tilgjengelige denne dagen for spørsmål.

SFR renser avløpsvann fra Vestby nord og Ås kommune, samlet omtrent 30.000 personer. SFR behandler også slam fra Frogn, Nesodden, Marker og Skiptvedt kommuner, samlet omtrent 53 000 personer.

Ett av Norges mest moderne renseanlegg?

SFR har de senere år gjort diverse investeringer som gjør at renseanlegget i dag teknologimessig fremstår svært moderne, blant annet økt bruk av automasjon. SFR har også investert store beløp i renovering av kummer og betongrør som har gitt en reduksjon av vannmengde inn på anlegget. 

Nært samarbeid med NMBU om innovativ forskning

Det er mye spennende som skjer på SFR - som en nyutviklet biogassreaktor og testing av alternative metoder for å rense nitrogen. 

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?